V ČERNOŠÍNĚ ZÁŘÍ NOVÁ VÝZDOBA I STROM

3 prosince, 2018|Posted in: Obecné

Město Černošín se letos chlubí novou výzdobou města, světelnou novinkou jsou andělé a vánoční koule. Slavnostní rozsvícení se konalo za plačtivého počasí  v neděli 2. prosince a předcházelo mu také pěvecké vystoupení černošínských dětí, vánoční trhy a slovo starosty. „Chtěl bych všem popřát poklidný adventní čas bez shonu a napětí. Vždyť právě nastávají jedny z nejkrásnějších svátků v roce. Děkuji, že jste se přišli podívat na rozsvícení stromu a také na naše úžasné děti,“ uvedl mimo jiné starosta Černošína Miroslav Plincelner.
Na náměstí přišla také Jiřina Zíková z Černošína. „Já říkám, že počasí je vždycky dobré, jen lidé se do něj špatně oblékají,“ smála se s kalíškem svařeného vína. „Prostě prší, ale nám to náladu nezkazí.  Nakoupila jsem si tu samé dobroty, těším se na vystoupení našich dětí a povídám si s přáteli,“ řekla Zíková.
I Pavel Klepsa bral počasí s rezervou. „No, tak prší, ale to přece nevadí. Já jsem rád, že se tu všichni z města sejdou, že si popřejí, dají něco dobrého. Vždyť o tom to přece je, abychom se v klidu potkali,“ usmíval se Klepsa.
Děti na vystoupení připravila učitelka Jiřina Ilyas, na trzích prodávali převážně černošínští prodejci a na místě byly také kozy ze stáje Věry Knollové, které si chodily hladit děti. Závěrem si děti vypustily balónky s přáníčky pro Ježíška a vše ukončil ohňostroj.
.