GEOLOG PETR ROJÍK VYPRÁVĚL O KAMENECH Z NAŠEHO KRAJE

10 února, 2019|Posted in: Obecné

Černošínské muzeum zaplnili diváci, kteří se chtěli dozvědět něco o geologii. Někteří si i přinesli své nálezy z přírody, které nechali posoudit geologem Petrem Rojíkem z Rotavy na Karlovarsku. Ten besedu zahájil originálním představením se. „Já jsem vlastně malý roj – tedy Rojík“. A tím si si celé obecenstvo ihned podmanil. Během přednášky padaly i dotazy, mluvilo s nejenom  o českých regionech, ale i o druhé straně zeměkoule. Vše bylo doplněno video projekcí.
Posluchači odměnili Petra Rojíka velkým potleskem a ten se pak ještě všem věnoval. Mezi diváky byl také Vojtěch Šrámek z Třebele. „Přijel jsem s bratrem, přednáška nás zaujala. Hodně jsme se poučili a dozvěděli, pan Rojík je dobrý vypravěč. Přinesl jsme mu ukázat jeden zvláštní kámen, co jsem našel na zahradě, ale úplně přesně jej určit nemohl, každopádně zvláštní je,“ řekl Šrámek.
Petr Rojík si nenechal ujít i prohlídku muzea a kostela, kde obdivoval mimo jiné i funkční varhany, na podobné totiž hraje pravidelně o víkendech v Kraslicích. „Kostel je velmi dobře udržovaný a je krásný, překvapilo mě, že v podstatě  je občas i využíván. Černošínské muzeum je sice menší, než to naše sokolovské, kde pracuji, ale rozhodně je útulné a má takové to své fluidum. Moc děkuji za provedení, poděkování posílají i mí kolegové ze Sokolova. Pokračování besedy, která nás zavede mezi sopky a zemětřesení, bude počátkem dubna,“ uvedl Petr Rojík.

 

 

.