PANENKY A KOČÁRKY VE STŘÍBRSKÉM MUZEU

4 června, 2019|Posted in: Domácí dílna, Obecné, PRO ŽENY

Téměř dvě stovky panenek a několik desítek kočárků pro panenky jsou k vidění ve stříbrském muzeu. Panenky do výstavy zapůjčila Blanka Šimková ze Stříbra a kočárky Jarmila Straková z Andělic. Výstava hraček bude k vidění přes celé léto až do 7. září.
Panenky začala Blanka Šimková sbírat teprve před třemi lety. “ Děti dospěly, vylétly z hnízda, jak se říká a mně najednou bylo doma hodně smutno. Vzpomínala jsem na první panenku z dětství, byla to Marcela s otočným zápěstím. Nějakým způsobem jsem o ni přišla. Ale doma mi ležely dvě panenky po dceři. A najednou jsem přinesla další panenku. A pak další. A na internetu jsem se spojila se sběratelkami panenek. A už to šlo, jak jsme mohla, tak jsem někde v bazaru či na netu další koupila. A teď už je skoro nemám kam dávat, mám jich dvě stovky. Chtěla jsem je nabídnout do trvalé expozice zde v muzeu, ale to nejde. Ale tak vznikla aspoň přechodná výstava,“ vyprávěla jedním dechem stříbrská Blanka Šimková.
Výstava je velké síni, proto přizvala ještě jednu kamarádku, aby ji doplnila kočárky pro panenky. „Já mám jenom čtyři, neměla bych je kam dávat. A tak jsem pozvala paní Jarmilu Strakovou z Andělic. Známe se ze skupiny sběratelů. Rády mou výstavu kočárky doplnila. Doufám, že návštěvníkům se budou panenky i kočárky líbit,“ dodala Šimková.
MarS
.