PLZEŇSKÝ PŮL MARATON ROZBĚHL TÉMĚŘ OSM STOVEK VYTRVALCŮ

1 října, 2019|Posted in: Obecné

Stovky běžců od předškoláků až po veterány se postavilo na startovní čáru nedělního závodu Škoda fit. Hlavním závodem byl půl maraton, na který se postavilo přes sedm stovek běžců a k tomu ještě bylo 62 štafet 2 x 10 km a dalších 62 , kdy si sportovci rozdělili trať na čtyři díly.
Hlavní závod odstartoval v jedenáct hodin. Na ten se postavil  i Daniel Vynáhlovský z Boru u Tachova, se svým výsledkem hodina a padesát pět minut však nebyl spokojen. „Je to špatný, běžel jsem s virózou, mám nejhorší čas za poslední dobu. Docela mě to mrzí, ale lépe to nešlo. Jinak je to moc krásný závod a skvělá organizace,“ řekl Vynáhlovský, který přijel z Boru ještě s dalšími běžci.
Radost měl Ivan David ze Stříbra, který si odvezl zlato. „Jsem v  kategorii nad padesát let, dal jsem to za hodinu dvacet šest minut. No, bývalo to dřív lepší, ale i tak jsem spokojen. Perfektní závod,“ uvedl stříbrský zlatý David.
Plzeňské ženy pěkným výkonem reprezentovala Jana Nozarová. “ Já si to dala s kamarádkou na půl, takže každá deset a půl kilometru. Bylo to super, skvělé počasí, teplo, takže jsem měla méně oblečení, dobře se mi běželo. Navíc tu trať znám, chodím tam občas běhat. Jinak musím pochválit skvělou organizaci,“ usmívala se Nozarová.
MarS
.