V muzejní zahradě se konal učitelský večer

9 září, 2020|Posted in: Obecné

Už čtvrtým ročníkem se konal tak zvaný Učitelský večer, který se každoročně koná v měsíci červnu pro učitele z regionu Stříbrska a Konstantinolázeňka. Letos se  kvůli koronaviru akce přesunula na září,  více vysvětluje koordinátorka místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Markéta Frouzová. „Je to akce pro pedagogy základních a mateřských škol v regionu. Setkání děláme každý rok v jiném místě a s jiným programem, aby to bylo zajímavé a aby učitelé poznávali jiná zajímavá místa.  Už jsme se takto setkali v Dolních Polžicích, pak na zámku ve Svojšíně a také ve Dvoře Krasíkov u Kokašic,“ uvedla Frouzová.
Na místě se sešlo na osm desítek pedagogů, ze Stříbra přijely Jana Šmídová a Jaroslava Londová. „Nám se tu moc líbí, sedíme v krásné zahradě, je tu i hřiště pro děti. Co nás také nadchlo, to je zdejší muzeum, kde jsme našly spoustu praktických historických věcí do domácnosti. K tomu je i pěkný program,“ řekly učitelky ze Stříbra.
V programu postupně vystoupili Trio Dryo – Dan Suchý Band, zatančilo uskupení Arvena – Party Animal, s divadelní terapií se představil Lukáš Bouzek – věčný student a akci svým fotoaparátem monitoroval Petr Janík.
MarS
.