BĚŽCI Z TACHOVSKA PŘIVEZLI 3. MÍSTO Z PŮLMARATONU ŠKODA FIT!

13 září, 2021|Posted in: Obecné

Plzní a přilehlým okolím se v neděli prohnaly stovky běžců, kteří se zapojili do 6. ročníku ŠKODA FIT Půlmaratonu. Stejnou trasu 21 km mohli závodníci proběhnout celou, nebo rozděleni do štafet 2 x 10,5 km či 4 x 5,25 km. Na místě byly i dětské závody. Hlavní start byl v 11 hodin.

.

Organizace byla podle účastníků skvělá, připravené zázemí, šatny, úschovny, toalety. Před závodem se ujal malé rozcvičky Jan Bielik, zakladatel projektu Rozběháme Česko. „Tak opět po roce jsme rozběhali Plzeň. ŠKODA FIT závody jsou takovou naší – rozběháme – srdcovkou. Úžasná energie, zajímavá trasa a banda skvělých běžců,“ popsal pocity Bielik.

.

Sportovci se sjeli z celé republiky. Velkou radost si odvezli na Tachovsko Patrik Freit a Jan Danko, kteří si odběhli závod ve štafetě a skončili na třetím místě. „Jak se běželo? Upřímně jsem zase slíbil něco, z čeho mé nohy byly nadšené, ale díky Patrikovi jsem ze sebe vymačkal maximum a v 35 letech jsem zjistil , že ještě nepatřím do starého železa. Raketa Patrik ode mě přebíral na 4. pozici a ve skvělém čase dotáhl naší štafetu na bednu. Takže příště zase slíbím něco šíleného,“ smál se Jan Danko z Plané na Tachovsku.

.
Třiadvacetiletý Patrik Freit se na stupíncích vítězů objevuje často. „Štafetu jsem od Honzy přebíral na skvělém čtvrtém místě, zhruba 200 metrů od medailových pozic. V tempu 4 minuty na kilometr, jsem se prakticky okamžitě dotáhl k pódiovým umístění. Běžel jsem stále rychle, ale nedokázal jsem odpoutat jednoho závodníka, který se mě držel jako klíště. Zpomalil jsem a taktický jsem běžel bok po boku s ním. Několikrát se mi snažil utéci, ale já se držel. Na náměstí jsem doslova zapnul na maximální rychlost. Řítil jsem se maximální rychlostí 26,3 km/h. Čas mohl být z mé strany lepší, ale běžel jsem tenhle závod poprvé a nechtěl to podcenit a vytuhnout. Taktiku jsem tedy zvolil držet si pozici a v pravou chvíli zaútočit,“ vysvětlil mladý běžec z Tachovska, který je na výsledek s Dankem hrdý.