ME V LUKOSTŘELECKÉM BIATLONU MĚLO ZÁSTUPCE Z TACHOVSKA

15 října, 2021|Posted in: Obecné, Ostatní

O víkendu se  konal v Novém Městě nad Metují Evropský pohár v lukostřeleckém biatlonu. Jedná se o současnou nejvyšší soutěž v tomto sportu, srovnatelnou s mistrovstvím Evropy. Za českou reprezentaci soutěžila také Markéta Andrlová ze Strachovic na Tachovsku. Přestože věkově patří mezi žákyně do 14 let, závodila nakonec v kategorii juniorek – tedy ve věkové kategorii do 20 let. Ani přes veliký věkový handicap se Markéta mezi závodnicemi neztratila a naopak – byla neustále vidět v čele závodního pole nebo na předních místech výsledkových listin. Její výsledky mile překvapily řadu účastníků i rodinu, čtrnáctiletá žačka deváté třídy si nakonec vybojovala 2. místo v závodu týmových štafet, 3. místo ve sprintovém běhu 3 x 400 metrů a v inviduálním závodu 4 x 1000 metrů byla čtvrtá. Za zmínku stojí i pěkné 6. místo v závodu smíšených štafet.
S výsledky je žačka strážské školy spokojena. „Byl to dobrý závod, s výsledky jsem spokojená. Střídání běhu se střílením na terče. Věnuji se tomuto sportu už pátým rokem, mám dobré trenéry Libora Sekmilera a Karolínu Řezáčovou. Kromě atletiky a lukostřelbě se ve volných chvílích, kterých tedy není moc, věnuji ještě caniscrosu,“ uvedla Markéta Andrlová ze Strachovic na Tachovsku.