Oslavy SDH v Černošíně – už mají 140 let!

31 května, 2022|Posted in: Články, Města, Obecné

SDH Černošín oslavilo 140 let od založení sboru. A tak byly oslavy! Ty zahrnuly program pro děti a dospělé, průvod hasičů městem a večerní taneční zábavu.

Navíc Sbor dobrovolných hasičů v Černošíně dostal jako dárek vlastní hymnu. Na té se podílelo hned několik dobrovolníků, základem byla slova od vedoucí kroužku mladých hasičů Ivety Šnejdarové. „Naši mladí jezdí soutěžit v zelenobílých dresech, takže to bylo první slovo, které v textu hymny muselo být. Dále tam muselo zaznít slůvko soptík. Takové indície jsme předali tvůrcům hymny. A výsledek se povedl, moc chválím a opravdu za to úžasné dílo děkujeme,“ posílá díky Iveta Šnejdarová.
Projektu se ujali muzikanti Jaroslav Brouzda, Daniel Krob a Emil Doha. „S nápadem vytvořit hymnu pro SDH ČERNOŠÍN přišel Emil Doha ze skupiny MADMEN a dodal nám základ textu a hudební vizi. Hudebně je hymna v podstatě takový rychlejší rock pop, který je u nás oblíbený a lidé jsou na podobný sound zvyklí,“ uvedl Jaroslav Brouzda, který připravil všechny hudební podklady.
Daniel Krob říká, že hymna splňuje všechny daná kritéria. „Jarda Brouzda ze studia GallerySOUND připravil dokonalý projekt, i hudební podklady, které splňovaly jeho představu o tempu skladby a hudební náladě. Já jsem se pak už jen nechal inspirovat a vytvořil jsem melodickou zpěvovou linku a zapamatovatelný refrén,“ řekl Krob.

Kde ji najdete? „Hymna bude na stránkách SDH ČERNOŠÍN a na YouTube. Také se bude hrát na hasičských akcích a závodech,“ dodali muzikanti závěrem.

.

MarSi

.