POLICISTÉ SE UČILI, JAK NA STRESOVANÁ ZVÍŘATA
13 srpna, 2016|Posted in: Obecné
1 684x přečteno
Práce strážníka nespočívá pouze v řešení špatného parkování, či rušení nočního klidu. Strážníci, policisté i hasiči se poměrně často dostávají také k odchytům zvířat, které ovšem mohou skončit nepěkně pro obě strany.
Během dvoudenního semináře se tedy členům městské policie a hasičského sboru ukáže, jak správně postupovat při odchytu jak domácích mazlíčků, kteří se zatoulali, tak i divoké zvěře. „Odchyt domácího zvířete rozhodně není tak jednoduchou záležitostí jak by se někdy mohlo zdát,“ vysvětlil provozovatel záchranné stanice.
Pes, nebo kočka jsou většinou ve stresu a kvůli tomu může dojít ke zranění zasahujícího policisty.
„Naopak na druhou stranu při neodborném odchytu může být nepěkně zraněno zvíře,“ vysvětlil záchranář a dále navázal: „Při semináři, který má poukázat na možné situace, se kterými se zasahující mohou v praxi setkat, bude předveden správný odchyt a péče o různé dravce, například o sovy, či volavky. V tomto ohledu je při nesprávném zacházení poměrně velké nebezpečí pro obě strany.“
Městští policisté si tak během dvou dnů přímo v areálu záchranné stanice vyzkoušeli práci s odchytovými pomůckami, jako je například uspávací puška, nebo vystřelovací síť.
„Pokud se v průběhu školení objeví nějaký odchyt, tak bych rád vzal účastníky s sebou. Přeci jen nad to není, aby viděli, jak funguje opravdu reálná situace, popřípadě si jí i vyzkoušeli,“ uvedl Bobál.
Jak se ale vyjádřili stříbrští policisté, kteří se ve Studánce v odchytu zdokonalovali, pár kuriózních případů za sebou také již mají. „Dvakrát jsme odchytávali korálovku, dále například srnku,“ uvedl jeden ze zúčastněných.